top of page

Hizmetlerimiz

Yüksekte Çalışma ve Kurtarma Eğitimleri

RockSTAR SAFETY yüksekte çalışma alanında uluslararası sertifikalar ile donatılmış uzun yıllar eğitim tecrübesine sahip uzman eğitim kadrosuyla ihtiyaçlarınıza uygun teorik ve pratik eğitimi verir.

2

İple Erişim (Endüstriyel Dağcılık)

Günümüzde değişen modern mimari tasarımlar ve eskiye göre daha yüksek binaların çoğalması ile yeni ihtiyaçların doğmasını ve daha önceki klasik ihtiyaçların daha yeni, hızlı ve ekonomik uygulamalarla çözülmesi ihtiyacını doğurmuştur.

Fakat bu çözümleri uygulayacak personelin alanında uzman,sertifika sahibi ve yeterli uygulama tecrübesine sahip olması gerekir.

RockSTAR SAFETY belirttiğimiz bu özelliklere sahip uzman ekibiyle ihtiyaçlarınız ile ilgili çözümleri uygular.

3

Kişisel Koruyucu Donanım (Ekipman)

Kişisel koruyucu donanım, bir veya birden fazla sağlık ve güvenlik tehlikesine karşı, korumak için kişilere giyilmek, takılmak veya taşınmak amacıyla tasarlanmış her hangi bir cihaz, alet veya malzemeyi ifade eder. Pro Lifeline uluslararası standartlara sahip teknoloji üreten markaların ürünlerini tedarik eder.

Yasal Düzenlemeler Nelerdir?

4703 Sayılı ürünlere ilişkin teknik mevzuatın hazırlanması ve uygulanmasına dair, kanunun 4. maddesi ve 97/9196 sayılı Türk Ürünlerinin İhracatının Arttırılmasına Yönelik Teknik Mevzuatı hazırlayacak kurumların belirlenmesine ilişkin, Bakanlar Kurulu kararı gereğince, Bakanlığımızca 89/686/EEC Kişisel koruyucu donanım (KKD) direktifi uyumlaştırarak KKD yönetmeliği hazırlanmıştır.

Yönetmelik 09,02,2004 tarih ve 25368 sayılı resmi gazete de yayımlanarak 09,02,2005 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Söz konusu Yönetmelik 29,11,2006 tarihinde revize edilmiştir.

4

Danışmanlık

RockSTAR SAFETY faaliyette bulunduğunuz iş koluna ait, yüksekte uygulanması gereken her türlü standart dışı uygulamayla ilgili danışmanlık ve uygulama hizmeti verir.

Klasik mimari dışında dizayn edilmiş binalar, veya yüksekte montajı yapılması gereken fakat müdahale edilmesi klasik sektör çözümlerinin dışında kalan ihtiyaçlarınız için gerekli keşif ve uygulama hizmetlerini tarafınıza sunar.

RockSTAR SAFETY farklı bir tedarikçiden aldığınız çözümler dahil olmak üzere uzmanlık alanına giren tüm danışmanlık ihtiyaçlarınız için her zaman yanınızdadır.

5

Yatay ve Dikey Yaşam Hatları

Yüksekte yapılan çalışmalarda personel sağlam olduğunu düşündüğü bir noktaya kendini bağlar. Genellikle kendini bağladığı nokta herhangi bir kanuni ve bilimsel standarta uygun değildir.

Ayrıca çalışan kişi kendisini bağladığı noktanın ne kadarlık bir gerilime dayanıklı olduğu bilmemektedir.

Bu durumlar can kaybı ve yaralanmalara sebep olabileceği gibi aynı zamanda büyük tazminat riskleri ve resmi kurumlar tarafından yapılan denetimlerde yüksek cezalara sebebiyet verebilir.

Hareket kabiliyetinin kısıtlı olmasından dolayı müdahale edilmesi gereken alana daha yavaş müdahale edilir ve işgücü bakımından zaman kaybedilir.

Standartlar dışı ve genellikle ucuz ekipman sebebiyle müdahale edilmesi gereken alanda her noktaya tamamıyla ulaşma konusunda probleme yol açar.

Günümüzde geleneksel medyanın ve dinamiklerinin hızla tercih edilir olmaktan çıktığı, gazete tirajı ve tv reytingleriyle açıkça ortadadır ve bu geleneksel medyanın yerini çok hızlı şekilde her türlü bilginin, haberin ve spekülasyonun çok hızlı yayıldığı ve her saniye yeni içeriğin üretildiği internet ve buna bağlı sosyal mecralar almıştır.

Bu değişen yeni dünya dinamiğine göre iş yapma tarzı büyük oranda değişmiş ve firmalar dijital mecrada olumlu bir şekilde yer almaya ciddi şekilde önem verip profesyonel departmanlar kurmuşlardır ve bu yeniçağ kendi içinde yeni trendler ve meslekler doğurmuştur.

Tüm bunların sonucunda ciddi sosyal medya yatırımları firmalar tarafından yıllık bütçe içerisinde yer almaktadır. Yukarıda belirttiğimiz potansiyel yüksek risklerin gerçeğe dönüşmesi halinde dijital medyada kötü yorumlarla beraber bu olumsuz imajın yayılması ve indekslenen bu haberlerin yıllarca basit bir google aramasıyla ulaşılabilmesi ve silinmesinin çok zor olması sebebiyle firma imajı olumsuz etkilenecektir.

RockSTAR SAFETY tüm bu riskleri nasıl ortadan kaldırır?

A. RockSTAR SAFETY saha tecrübesi ve uluslararası sertifikalara sahip üst düzeyde ekipleri kurar.

B. Uzman ekibimiz gerekli alanda keşif yaparak riskleri ve çözümleri belirleyen en doğru çözümleri projelendirir,raporlar ve bilginize sunar.

C. Onayınızdan geçtikten sonra yüksek mühendislik arge ile oluşturulan ekipman kullanarak yaşam hattı kurulur.

D. Bu uygulamalar yapılırken sizin için en doğru çözüm uygulanır ve taahhüt edilen günde size teslim edilir ve yüksekte çalışacak personele gerekli teknik eğitim verilir.

bottom of page